Sepet 0
Alışveriş Sepetiniz

Toplam: 0 TL

Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 510.00 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Hakkımızda

Mevcut Durum

Bütün dünya interneti, kendi yerli ürünlerini dünyaya tanıtmak, pazarlamak amacıyla kullanır. Aynı zamanda firmalar ürünlerini tüketicilere daha kolay ulaştırabilmek, firma ve ürün bilinirliğini arttırmak hedefiyle hareket ederler. Bu süreç içinde üreticiler ve firmalar tüketicilerle genel olarak e-ticaret aracı kuruluşları vasıtasıyla etkileşime girerler. Bu aracı kuruluşlar ise hem üreticiyi hem tüketiciyi koruyup gözetecek sistemleri kurup düzgün işletme çabasındadırlar.

Ülkemizde ne yazık ki sistem tam tersi işlemektedir. Aracı kuruluşlar, yani e-ticaret firmaları, ne üreticileri, ne de satıcı firmaları denetleme çabasına girmemektedir. Bu durum öncelikle tüketicilerin çeşitli sebeplerle mağdur edilmesine sebebiyet vermektedir. Diğer taraftan yine e-ticaret firmaları yerli ürün ve üretici kaygısı gütmeden doğrudan yüksek kazanç odaklı bir yaklaşımla üretici ve tüketiciyi aynı çerçevede sömürmektedir.

Bu anlayış, ülkemizde iki temel sorunu ortaya çıkarmaktadır.

1. Güvensizlik. Tüketici hem e-ticarete hem de satıcılara güvenini kaybetmektedir.

2. Açık Pazar. Yoğun bir ithal ürün baskısı yüzünden ülkemiz dünyanın açık pazarı haline gelmekte, yerli üretici öne çıkıp tüketiciye ulaşabilmek için kendine bir kanal açamamaktadır.

Hakkımızda

Ordu Pazarları A.Ş. bu durumun yarattığı sorunları ve haksız rekabeti ortadan kaldırabilmek amacıyla çalışmalarına başlamış olup, faaliyetlerinde Yerli Ürün ve Yerli Üretici için bir kanal oluşturabilmek çabası içindedir. 

Yerli ürüne ve Üreticiye öncelik tanıyarak bir rekabet yaratmayı, üretici ve ürünlerin öncelikle kendi tüketicimize daha rahat ulaşmasını sağlamayı hedeflemektedir.

Aynı zamanda yüksek seviye denetim ve kontrol sistemi kurarak tüketicilerin de hem yerli ürünlere daha rahat ulaşmasına, hem de kaliteyi en uygun şartlarda elde edebilmesine olanak sağlamayı amaçlamaktadır.

Gerek üretici ve gerekse tüketici memnuniyetini sağlayarak toplumsal çerçevede kaybettiğimiz ticaret ahlâkı ve güven kavramını yeniden tesis etmek en büyük idealimizdir.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.